تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۸


اکران جدایی نادر از سیمین در اسرائیل! + عکس

اکران جدایی نادر از سیمین در اسرائیل! + عکس

فیلم جدايی نادر از سيمين، با زيرنويس عبری، از شانزدهم فوريه در سينماهای اسرائيل اکران خواهد شد.

به گزارش سایت اوباما، آخرین فیلم اصغر فرهادی با عنوان جدایی نادر از سیمین که حائز جایزه گلدن گلاب 2012 نیز شده است، قرار است از 16 فوریه سال جاری در سینماهای سرزمین های اشغالی پخش شود.

برهمین اساس، تبلیغی کوتاه از این فیلم نیز با زیرنویس عبری در سایت های رژیم صهیونیستی پخش شده که از اکران این فیلم از تاریخ شانزدهم ماه بعد خبر داده است.

 

یکی از سینماهایی که قرار است فیلم مذکور را پخش کند، “لٍو سینما” ست که در پایگاه اینترنتی خود، از این موضوع خبر داده است

گرچه فرهادی در اکران فیلم خود در سرزمین های اشغالی نقشی ندارد اما سوال اینجاست که چه مفاهیمی در آخرین ساخته فرهادی، از ایران و مردم آن به نمایش گذاشته شده که حتی از سوی رژیم صهیونیستی نیز مناسب پخش برای ساکنان سرزمین های اشغالی ارزیابی شده است.

جا دارد که کارگردان فیلم خوش ساخت جدایی نادر از سیمین، این مسئله را مورد بررسی قرار دهد که چرا رژیمی که جنایت های وحشتناک و بسیاری را در کارنامه خود دارد، این فیلم را برای شهروندان خود مناسب ارزیابی کرده است. گرچه سوال دیگری نیز در این زمینه مطرح است و آن اینکه آیا امکان پخش یک فیلم بدون اجازه سازنده آن در موقعیت جغرافیایی دیگری وجود دارد؟

با توجه به ابراز علاقه مقامات فرهنگی رژیم صهیونیستی به فیلم جدایی، اصغر فرهادی کارگردان نام آشنای کشورمان می تواند مطمئن باشد که فیلم وی به احتمال قریب به یقین یکی از جوایز اسکار امسال را از آن خود خواهد کرد چرا که یهودیان، نفوذ بالایی در تعیین فیلم های برتر در جشنواره اسکار بازی می کنند.

از این پس، این مسئله با اصغر فرهادی است که با تصمیمی خاص، اهداف سیاسی این افراد را ناکام بگذارد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019