تماس با مدیر
دوشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۷


اينترپل حکم بازداشت پسر قذافي را صادرکرد

اينترپل حکم بازداشت پسر قذافي را صادرکرد

پليس بين الملل (اينترپل) امروز (پنجشنبه) حکم بازداشت الساعدي القذافي يکي از پسران معمر قذافي را بنا به خواسته مسئولان ليبيايي صادر کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبکه خبري العالم، پليس اينترپل با صدور قرار بازداشت الساعدي القذافي از 188 عضو اين سازمان خواست که الساعدي را بنا به خواسته مسئولان جديد ليبيايي بازداشت کنند.

دفتر اينترپل در شهر ليون فرانسه در بيانيه اي اعلام کرد ” اينترپل اطلاعاتي دراختيار دارد که نشان مي دهد الساعدي القذافي (38 ساله) آخرين بار در نيجر ديده شده است و اين حکم بازداشت به منزله اخطاري به نيجر و کشورهاي همسايه ليبي و ديگر کشورهاست که به يافتن مکان اختفاي الساعدي القذافي کمک کنند.

الساعدي القذافي که از سوي مسئولان جديد ليبي تحت تعقيب قرار دارد ، متهم است زماني که رياست فدراسيون فوتبال ليبي را برعهده داشته ، با توسل به زور و ارعاب ، املاکي را تصرف کرده است.

اينترپل همچنين اعلام کرد که الساعدي القذافي به عنوان فرمانده يگان هاي نظامي که احتمال مي رود در سرکوب تظاهرکنندگان غيرنظامي در انقلاب ليبي دست داشته اند ، در ماه مارس از سوي سازمان ملل ممنوع السفر و اموالش توقيف شده است.

“رونالد نوبل” دبيرکل اينترپل گفت: ” قرار بازداشتي که اينترپل براي الساعدي القذافي صادر کرده است ، تا حد زيادي امکان جابجايي و عبور از مرزها را براي وي از بين مي برد و اين حکم بازداشت وسيله اي موثر است که مسئولان مي توانند از طريق آن مکان وي را شناسايي و او را بازداشت کنند.

اين اولين حکم بازداشتي است که اينترپل بنا به خواسته مسئولان جديد ليبي صادر مي کند.

الساعدي القذافي يازدهم سپتامبر به نيجر پناهنده شده بود.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017