تماس با مدیر
سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹


انفجار کارگاه کفاشی در تهرانپارس

انفجار کارگاه کفاشی در تهرانپارس

سید جلال ملکی با بیان اینکه وقوع حادثه آتش‌سوزی در ساعت 10:27 در تهرانپارس خیابان 137 به سامانه 125 اطلاع داده شد، اظهارکرد: پس از آن ایستگاه 57 و 92 از سوی ستاد فرماندهی به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: پس از حضور آتش‌نشانان در محل، مشاهده شد که در زیرزمین یک ساختمان دو طبقه مسکونی، کارگاهی به مساحت تقریبی 70 مترمربع قرار دارد که در آن فعالیت‌های مربوط به کفاشی انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه کارگران در این کارگاه مشغول به کار بودند که ناگهان یک انفجار خفیف رخ داد و پس از آن تمامی کارگاه شعله‌ور شد، گفت: آتش‌نشانان در مرحله اول همزمان با قطع و گاز ساختمان و ایمن‌سازی، سه کارگر را که در میان شعله‌های آتش محبوس شده بودند، بدون آسیب‌دیدگی خارج و به فضای باز منتقل کردند.

ملکی ادامه‌داد: پس از آن آتش‌نشانان اقدام به مهار و اطفای حریق کرده و در ساعت 11:10 به عملیات خود در این محل خاتمه دادند.

وی درباره علت وقوع این حادثه نیز به ایسنا گفت: استفاده از چسب کفاشی و تینر در مجاورت اجاق خوراک‌پزی، سبب وقوع این حادثه شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه از ساختمان‌های مسکونی نباید به عنوان محلی برای فعالیت‌های کارگاهی و تولیدی استفاده کرد، افزود: به هیچ عنوان نباید در کارگاه‌هایی مانند کفاشی و … که از مواد اشتعال‌زا در آن استفاده می‌شود، از لوازم گازسوز غیراستاندارد استفاده کرد.

طوفان دیروز تهران بدون خسارت

ملکی همچنین درباره خسارات ناشی از طوفان روز گذشته پایتخت نیز به ایسنا گفت: روز گذشته در مناطق مختلف پایتخت حدود چهار مورد گزارش شکستگی درخت داشتیم که البته در هیچ از این موارد به شهروندان آسیبی وارد نشد.

به گفته وی، در صورتی که وزش باد شدید و طوفان روز گذشته پایتخت استمرار می‌یافت، می‌توانست خسارات زیادی به پایتخت‌نشینان وارد کند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019