تماس با مدیر
شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷


انصراف سید حسن خمینی از کاندیداتوری

انصراف سید حسن خمینی از کاندیداتوری

سید حسن خمینی از کاندیداتوری انصراف داد

 

 

به نظر می رسد حجت الاسلام خمینی داوطلب پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری با عدم حضور در آزمون اجتهاد، عملا از نامزدی در انتخابات انصراف داد.

سید حسن خمینی انصراف نداد ،دعوت نشده بود

یک منبع آگاه گفت: سید حسن خمینی از نامزدی خبرگان انصراف نداده و به آزمون دعوت نشده است
یک منبع نزدیک به بیت امام(ره) گفت: به گفته حجت الاسلام سید علی خمینی دعوت رسمی از سید حسن خمینی برای شرکت در آزمون علمی خبرگان به عمل نیامده است و ایشان پیامک یا دعوتنامه ای در این رابطه دریافت نکرده اند.وی افزود: سید حسن خمینی در زمان برگزاری آزمون علمی خبرگان سر کلاس درس و مشغول تدریس بوده است. این منبع افزود: ایشان از نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری انصراف نداده است و هر گونه خبر دیگری بر خلاف آنچه تاکنون اعلام شده قویا تکذیب می شود.

منبع: انتخاب

…………………………………………………………………………………………………………..

سید حسن خمینی از کاندیداتوری پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری انصراف داد

صبح امروز آزمون اجتهاد از سوی شورای نگهبان در محل دبیرخانه مجلس خبرگان در قم برگزار شد و اخبار اولیه از عدم حضور برخی داوطلبان از جمله حجت الاسلام خمینی در آن حکایت دارد.سرانجام با اعلام خبر حضور سید حسن خمینی بر سر کلاس درس همزمان با جلسه آزمون کتبی اجتهاد و انتشار تصاویر آن، به نظر می رسد عملا وی از شرکت در رقابت انتخاباتی مجلس خبرگان انصراف داده است.

پیش از این شورای نگهبان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود که کلیه کسانی که برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام نموده‌اند به جز اعضای فعلی مجلس خبرگان رهبری و نیز کسانی که در گذشته در آزمون اجتهاد که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت نموده و از نظر علمی تأیید شده‌اند، باید در آزمون علمی اجتهاد شرکت کنند.

روز گذشته نیز نجات الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه مطبوعاتی تاکید کرد: براساس ضوابط اعلام شده، شرکت نکردن در آزمون ابزار لازم برای احراز شرایط علمی را از فقها می گیرد و آنان ابزار لازم برای اظهارنظر و احراز شرط اجتهاد را نخواهند داشت و با فقدان این شرط، این داوطلبان دیگر نمی توانند بقیه فرآیند انتخاباتی را طی کنند.

ابراهیمیان امروز و ساعتی پس از پایان برگزار آزمون هم اعلام کرد که حدود ۷۴درصد داوطلبانی که باید در آزمون اجتهاد شرکت می کردند، صبح امروز بر سر جلسه آزمون حضور یافته اند.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017