تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۷ تیر , ۱۳۹۹


امیر جعفری از سریال شیدایی و حاشیه‌های بازیگری می‌گوید

امیر جعفری از سریال شیدایی و حاشیه‌های بازیگری می‌گوید

امیر جعفری معتقد است شخصیت «حمید» در سریال شیدایی كه این شب‌ها روی آنتن می‌رود ابعاد گوناگونی دارد و به همین دلیل بازی در آن نقش برایش جالب بوده است. این بازیگر می‌گوید: ظاهر حمید یك چیز می‌گوید‌، باطن او به شكل دیگری است ولی در عمل یك كار دیگری انجام می‌دهد، در حالی كه ته دلش چیز دیگری می‌گذرد و در كل همین چند وجهی بودن حمید برایم خیلی جالب بود.

او در عین حال معتقد است شخصیت حمید اصلا منفی نیست چرا كه امثال او در جامعه زیاد هستند.می‌گوید: ما انسان‌ها معمولا به یكدیگر دروغ می‌گوییم و عادت كردیم با دروغ گفتن بدقولی‌هایمان را توجیه كنیم.در سریال «شیدایی» حمید تنها شخصیتی است كه دروغ نمی‌گوید و خیلی رك و راست پول دوست بودن خودش را نشان می‌دهد.البته من رفتارهای بد او را كتمان نمی‌كنم ولی رفتار بدش نمی‌تواند دلیلی برای منفی بودنش باشد.

وی در ادامه درباره بازی در كنار بازیگران سریال «شیدایی» گفت: ایفای نقش در كنار بازیگری چون پرویز پورحسینی برایم افتخار است و همیشه آرزو داشتم با او كار كنم.به عنوان مثال علی نصیریان هم از جمله بازیگرانی است كه من همیشه آرزو داشتم در كنارش همكاری كنم و از روی علاقه‌ای كه نسبت به وی داشتم همیشه عكس‌هایش را به در و دیوار اتاقم می‌زدم تا در سریال «میوه ممنوعه» موفق شدم و قسمت شد تا با وی كار كنم.دیگر هنرپیشه‌های سریال «شیدایی» هم همین طور بودند و از بازی در كنارشان لذت بردم.

جعفری در ادامه با ذكر تفاوت‌های میان ایفای نقش در كارهای طنز و جدی، یادآور شد: ایفای نقش در كارهای طنز به‌رغم سادگی كه دارد خیلی سخت است و انرژی زیادی را می‌طلبد؛ به ویژه در ایران كار طنز مشكل است چرا كه در ایران به‌رغم اینكه مردم خودمان انسان‌های طنازی هستند، ولی خنداندن آنها كار سختی است.در كل شاد كردن دل مردم كار مشكلی است.

همچنین او با اشاره به حضور پررنگ بازیگران تئاتر در تلویزیون طی چند سال اخیر، خاطرنشان كرد: به نظر من ورود بازیگران تئاتر به تلویزیون كمی دیر اتفاق افتاده و می‌توانست خیلی زودتر از اینها اتفاق بیفتد؛ چرا كه سینما و تلویزیون به بازیگران تئاتر احتیاج دارند.بازیگران چهره و ماندگاری همچون مرحوم خسروشكیبایی، ‌داوود رشیدی، جمشید مشایخی‌، پرویز پرستویی‌، حمید فرخ نژاد‌،گلاب آدینه‌، فاطمه معتمدآریا و خیلی‌های دیگر كه در حال حاضر در سینما و تلویزیون حضور دارند، از تئاتر به تلویزیون آمدند و خیلی هم در كارشان موفق هستند.

وی همچنین درباره تاثیر چهره زیبا در بازیگر شدن در حاشیه این گفت‌وگو گفت: به عنوان مثال درباره بازیگری همچون محمدرضا گلزار برخی بر این باور هستند كه به خاطر چهره خوبش وارد سینما شد، ولی حرف من این است كه ما چهره‌های خوب دیگر هم داریم چرا آنها در سینما نیستند؟ پس حتما گلزار توانایی بازیگری را داشته كه توانسته تاكنون در سینما ماندگار شود،‌ بازیگری مثل او می‌تواند تماشاچی را به خود جلب كند و حق دارد دستمزدهای بالایی بگیرد چرا كه توانایی‌اش را دارد.اگر گلزار در ابتدا به‌خاطر چهره‌اش وارد سینما شد، ولی حالا به‌خاطر توانایی‌های ثابت شده‌اش، در سینما ماندگار شده است؛ بنابراین نمی‌توان صرفا به خاطر چهره، توانایی‌های یك هنرپیشه را زیر سوال برد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019