تماس با مدیر
چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹


امتناع روحاني از ملاقات با حاميان فتنه در قم

امتناع روحاني از ملاقات با حاميان فتنه در قم

کیهان نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمين روحاني در سفر به قم با مراجع عظام ديدار کرد و به دبيرخانه مجلس خبرگان رفت و با بزرگان طيف اصولگرا ملاقات کرد اما به ملاقات با برخي چهره‌هاي شبه اصلاح‌طلب و حامي فتنه نرفت.

پايگاه اينترنتي مباحثات که به حوزه علميه قم نزديک است، با ذکر جزئياتي از سفر دکتر روحاني به قم، بي‌آنکه به نام يوسف صانعي و اسدالله بيات زنجاني اشاره کند، نوشته که وي در اين سفر به ديدار طيف مذکور نرفت. اين دو نفر از حاميان فتنه و آشوب سال 88 بودند.

«مباحثات» در گزارش خود نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمين روحاني در ابتداي ورود به قم به زيارت حرم حضرت معصومه(س) رفت و در نخستين برنامه کاري خود ترجيح داد به دبيرخانه مجلس خبرگان در کوچه آمار خيابان صفائيه برود. اين ساختمان براي او ناآشنا نيست چرا که وي سال‌هاي متمادي در جلسات مربوط به مجلس خبرگان و در اين ساختمان شرکت کرده است. در اين ديدار که بدون اطلاع خبرنگاران برگزار شد وي با حضرت آيت‌الله يزدي ديدار و گفتگو کرد؛ ديداري که با حضور آيت‌الله استادي و حسيني بوشهري نيز همراه بود.

سپس در معيت آيت‌الله استادي به ديدار آيت‌الله‌العظمي صافي گلپايگاني رفت. اين اقدام معنادار روحاني از آن جهت قابل توجه است که آيت‌الله يزدي از بزرگان طيف اصولگرا بوده و رياست جامعه مدرسين را برعهده دارد؛ جامعه مدرسيني که در سال‌هاي گذشته منتقد جدي اصلاح‌طلبان بوده و تا مرحله نامشروع خواندن سازمان مجاهدين انقلاب نيز پيش رفت. دکتر روحاني با درک صحيح از مسائل درون حوزوي در نخستين گام ترجيح داد با بزرگان جامعه مدرسين از جمله آيت‌الله يزدي ديدار داشته باشد.

در ادامه اين گزارش آمده است: ديدارهاي آقاي روحاني با مراجع عظام تقليد نيز در نوع خود معنادار بود. نخست از آن جهت که همراهان وي در اين ديدارها کساني نبودند جز حجت‌الاسلام والمسلمين اختري دبيرکل مجمع جهاني اهل بيت و حجت‌الاسلام حسين نمازي يکي از اعضاي مجلس خبرگان و در اين بين برخي از روحانيون اصلاح‌طلب در قم و مدعي حمايت از دکتر روحاني از همراهي او بازماندند تا گام‌هاي دقيق و حساب شده دکتر روحاني در اين سفر حساس براي همه مشهود شود.

از سوي ديگر ديدار وي با مراجع عظام تقليدي که مورد توجه جامعه متدينين بوده‌اند و عدم ملاقات با برخي علماي مدعي که در سال‌هاي گذشته تلاش کردند مرجعيت خود را با موضع‌گيري‌هاي تند سياسي تثبيت کنند نيز قابل توجه است. او برخلاف انتظار اصلاح‌طلبان عمل کرد. حجت‌الاسلام والمسلمين روحاني پس از ديدار مراجع تقليد ترجيح داد تا در ساختمان مرکز تحقيقات مجلس خبرگان واقع در ميدان رسالت قم بار ديگر با جمع ديگري از نمايندگان مجلس خبرگان ساکن قم و تعدادي از علما ديدار داشته باشد و ناهار را با آنها ميل کند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019