تماس با مدیر
پنج شنبه, ۱۵ خرداد , ۱۳۹۹


اقامت یک شب در تركيه ارزان‌تر از شيراز!

اقامت یک شب در تركيه ارزان‌تر از شيراز!

ميانگين قيمت يك شب اقامت در يك هتل پنج ستاره در شيراز 200 هزار تومان است. در حالي كه شما با 80 هزار تومان در هتلي در تركيه مي‌توانيد يك شب اقامت كنيد و اتفاقا خدماتي را مانند وعده غذايي كامل و تفريحات نيز عرضه مي‌كند.

يك فعال تورهاي داخلي تأكيد كرد: توسعه گردشگري داخلي با اين قيمت‌ها و نابساماني‌ها، يك فاجعه است.

به گزارش ایسنا، اميرحسين جعفري به‌عنوان مدير بخش ايرانگردي هلدينگ تخصصي گردشگري ايران با اشاره به افزايش 25 درصدي قيمت هتل‌هاي داخلي، گفت: اين افزايش نرخ در استان‌هاي فارس، تهران و شمال كشور اتفاق افتاده است. چرا ما كه كار اصلي‌مان توسعه تورهاي داخلي است، بايد براي سفر به كردستان و كرمانشاه 350هزار تومان بپردازيم. با اين قيمت‌ها، چه كسي در اين تورها شركت مي‌كند.

او ادامه داد: فقط حدود 200 هزار تومان از اين 350 هزار تومان، براي هتل هزينه و بقيه آن صرف حمل و نقل و تغذيه مي‌شود. كار كردن در اين شرايط خيلي سخت است.

اين فعال تورهاي داخلي گفت: پروازهاي خارجي بدون هيچ مشكلي و با قيمت‌هاي پايين انجام مي‌شوند و مردم نيز آن‌ها را ترجيح مي‌دهند. چگونه است كه هتل‌هاي كشور‌هاي ديگر با قيمت‌هاي ارزان مي‌توانند امور خود را بگذرانند؟!

جعفري پاسخ به اين پرسش را كه چرا هتل‌هاي ايران با وجود كمبود مسافر و ضريب اشغال پايين هم‌چنان به افزايش نرخ اصرار دارند؟ اظهار كرد: هزينه هتل‌داري بسيار بالاست، به همين دليل، افزايش نرخ را درخواست مي‌كنند؛ ولي چون تعداد هتل‌ها كم است و مردم در هر شرايطي مجبورند از اين اماكن استفاده كنند، هتل‌داران با اطمينان قيمت‌هاي خود را افزايش مي‌دهند.

او در ادامه به مقايسه نرخ دو هتل پنج ستاره و در يك سطح، در ايران و تركيه پرداخت و افزود: ميانگين قيمت يك شب اقامت در يك هتل پنج ستاره در شيراز 200 هزار تومان است. در حالي كه شما با 80 هزار تومان در هتلي در تركيه مي‌توانيد يك شب اقامت كنيد و اتفاقا خدماتي را مانند وعده غذايي كامل و تفريحات نيز عرضه مي‌كند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019