تماس با مدیر
شنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۸


افشاگری دختر آیت الله طالقانی درباره صحنه ای در سریال معمای شاه

افشاگری دختر آیت الله طالقانی درباره صحنه ای در سریال معمای شاه

افشاگری دختر آیت الله طالقانی

 

افشاگری دختر آیت الله طالقانی درباره صحنه ای در سریال معمای شاه

 

اعظم طالقانی دختر آیت الله طالقانی اظهار کرد قسمت هایی از این سریال به دور از واقعیت است. ایشان هنگام دستگیر شدن به مامور شاه سیلی نزدند.

یکی از آخرین انتقاداتی که به سریال «معمای شاه» با هزینه‌ای میلیاردی شده است، از سوی اعظم طالقانی مطرح شد. او در پاسخ به‌این‌که سریال «معمای شاه» تا چه اندازه توانسته واقعیت شخص آیت‌الله طالقانی را به تصویر بکشد و آنچه به تصویر می‌‌کشد، تا چه حد با واقعیتی که شما از ایشان می‌‌شناسید، مطابقت دارد، گفت:

 

سریال معمای شاه

سریال معمای شاه

«به‌طور کلی، در این سریال عملکرد، مبارزات و فعالیت‌های آیت‌ا… طالقانی بسیار مختصر و خلاصه به تصویر کشیده شده است و حتی سمت‌هایی از این سریال به دور از واقعیت است.این اعتراض بر این سریال وارد است که چرا برخی قسمت‌ها بیش از حد طولانی و به‌تفصیل است، اما نهضت آزادی (جبهه ملی اول و جبهه ملی دوم)، این‌قدر کوتاه و تبعیض‌آمیز به تصویر کشیده شده‌اند؛ بنابراین در بهترین حالت می‌توان گفت که این سریال شصت‌ درصد با واقعیت آیت‌الله طالقانی مطابقت دارد.برای مثال در این سریال نشان داده می‌شود که هنگامی که ماموران به خانه ایشان حمله می‌کنند، ایشان به صورت مامور سیلی می‌زنند و مامور در حوض منزل می‌افتد، در حالی که این موضوع به‌هیچ‌وجه واقعیت ندارد. من این موضوع را از کسانی که آن هنگام در منزل حضور داشتند، پیگیری کردم و به این نتیجه رسیدم که هرگز چنین اتفاقی نیفتاده و ماموران کاملا مسلح در حیاط و پشت‌بام منزل ایستاده بودند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019