تماس با مدیر
شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹


"افزایش کرایه‌ تاکسی ها حتمی است"

"افزایش کرایه‌ تاکسی ها حتمی است"

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران با اعلام اینکه نرخ جدید تاکسیها به زودی از سوی شورای حل اختلاف اعلام و ابلاغ می شود گفت: 12 میلیارد تومان از بدهی سال گذشته دولت به مترو تهران هنوز پرداخت نشده است.

حمزه شکیب در گفتگو با مهر با بیان اینکه مصوبه افزایش نرخ کرایه ها در حال طی کردن سیر قانونی خود است گفت: پس از اعتراض فرمانداری به نرخ کرایه تاکسی و مترو شورا در نامه ای پاسخ این اعتراض را داد که فرمانداری با این پاسخ قانع نشد.

وی با بیان این که افزایش قیمتهای حمل و نقل عمومی ناشی از دو عامل هدفمندی یارانه ها و تورم سالانه است گفت: این مصوبه به شورای حل اختلاف رفته است و هم اکنون در شورا در حال بررسی و طی کردن سیر قانونی است.

شکیب تصریح کرد: به زودی نرخ جدید کرایه تاکسی و بلیت مترو اعلام می شود و افزایش کرایه ها حتمی است.

این عضو شورای شهر تهران با بیان این که سال گذشته دولت 42 میلیارد تومان به مترو پرداخت کرده است گفت: براساس مصوبه شورای سال گذشته دولت باید 54 میلیارد تومان در اختیار مترو قرار می داد که هنوز بخشی از کمک ها پرداخت نشده است که با توجه به افزایش نرخ هزینه های مترو مانند افزایش هزینه برق امیدواریم امسال به طور صد در صد این کمک ها پرداخت شود.

چندی پیش چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرده بود در جلسه ای که با حضور رئیس جمهور برگزار شده است افزایش نرخ کرایه ها حل شده و از ابتدای تابستان افزایش 15 در صدی کرایه ها اجرایی می شود.

فرمانداری و استانداری تهران در واکنش به این سخنان اعلام کردند به طور قطع هیچ گونه افزایشی در نرخ کرایه ها رخ نمی دهد و دولت با بسته های حمایتی همچون کاهش بیمه شخص ثالث ،منطقه ای کردن نرخ سوخت و دادن مجوز تبلیغات در بدنه تاکسی ها مانع بالا رفتن نرخ کرایه تاکسی ها می شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019