تماس با مدیر
شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹


افزایش قیمت جهانی نفت

افزایش قیمت جهانی نفت

یمت جهانی نفت

اوباما قصد دارد با پایان دادن تعطیلات کریسمس روز پنج شنبه بار دیگر به کاخ سفید باز گردد. کنگره آمریکا نیز در نشست روز پنج شنبه در خصوص راهکارهای پایان دادن به بن بست مالی امریکا رایزنی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش قیمت نفت امروز برای نخستین بار در سه روز اخیر با افزایش روبرو شده است. بر این اساس ادامه بن بست مالی آمریکا می تواند اقتصاد این کشور را با رکود دیگری روبرو کند و این مساله بیش از 600 میلیارد دلار هزینه بر اقتصاد آمریکا تحمیل خواهد کرد.

بر این اساس قیمت نفت امروز با رشد 0.7 درصدی روبرو شده است. این گزارش افزود: تازه ترین بررسی و نظرسنجی بلومبرگ نشان می دهد میزان ذخایر انرژی آمریکا در هفته گذشته با کاهش روبرو شده است. کن هاسگاوا کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد تحولات بازار نفت در روزهای آینده بستگی زیادی به وضعیت بن بست مالی آمریکا خواهد داشت. در بدترین شرایط بن بست مالی آمریکا ادامه خواهد یافت و این مساله تاثیر منفی زیادی بر تقاضای انرژی این کشور خواهد داشت.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه فوریه با 60 سنت افزایش به بیش از 89.21 دلار رسیده است. قیمت نفت روز 24 دسامبر با 5 سنت کاهش به کمتر از 88.61 دلار رسیده بود. قیمت نفت از ابتدای امسال تا کنون 10 درصد کاهش داشته است. در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه فوریه با 57 سنت افزایش به بیش از 109.37 دلار رسیده است. کاخ سفید نیز اعلام کرد باراک اوباما پس از بازگشت از تعطیلات کریسمس برای ادامه مذاکرات با جمهوری خواهان آماده خواهد شد.

تازه ترین بررسی بلومبرگ نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با 1.7 میلیون بشکه کاهش روبرو شده و به کمتر از 370 میلیون بشکه رسیده است. میزان ذخایر بنزین این کشور نیز در این مدت با 700 هزار بشکه افزایش به 220 میلیون بشکه رسیده است

وبگردی
Copyright 2007 - 2019