تماس با مدیر
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹


اعلام جدیدترین قیمت لبنیات برای مصرف‌کننده

اعلام جدیدترین قیمت لبنیات برای مصرف‌کننده

مشاور انجمن صنایع لبنی با اشاره به حباب ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومانی قیمت شیرخام در بازار گفت: امیدواریم قیمت ۹۳۰ تومانی شیرخام که در جلسه یکشنبه دوم مهرماه نهایی شد، از سوی دامداری‌ها رعایت شود.

حسین چمنی با بیان این‌که هم‌اکنون شرایط آماده‌تری برای تحقق مصوبه‌‌ مربوط به قیمت ۹۳۰ تومان هر کیلو شیرخام وجود دارد، گفت: در حال حاضر علوفه و نهاده‌های دامی به میزان مناسب و کافی در اختیار دامداریها قرار گرفته است و قیمت پایه شیرخام بدون احتساب سود کیلویی ۷۹۰ تومان است که با احتساب ۱۵ تا ۱۷ درصد سود برای دامداریها قیمت آن به کیلویی ۹۳۰ تومان می‌رسد.
وی تصریح کرد: مشکل صنعت لبنی این نیست که دامداریها سود نکنند، بلکه مشکل حباب قیمتی ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومانی شیرخام است و هم‌اکنون شیرخام با قیمت ۱۱۰۰ تومان به کارخانه‌های لبنی تحویل داده می‌شود که باید این حباب از بین رود.
مشاور انجمن صنایع لبنی تاکید کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بر مصوبه تولید قیمت ۹۳۰ تومانی شیر خام نظارت می‌کند.
به گفته وی قیمت مصرف‌کننده شیر و لبنیات نیز تا هفته‌ آینده اعلام خواهد شد.
در همین رابطه معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اعلام کرد که قیمت نهایی شیر و لبنیات توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در حال جمع‌بندی است.
حسن رادمرد با اعلام این‌که آنالیز قیمتی لبنیات نهایی شده است، گفت: قرار است سازمان حمایت با تهیه جدولی اعداد نهایی را اعلام کند.
امروز مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران نیز از تثبیت قیمت شیر خام به کیلویی ۹۳۰ تومان خبر داده و گفته بود که طبق کمیته‌ تخصصی بررسی قیمت شیر و لبنیات که روز گذشته برگزار شد، هر کیلو شیر خام پایه با بار میکروبی ۱۰۰ هزار و ۳٫۲ درصد چربی کیلویی ۹۳۰ تومان باید از دامدار خریداری شود.
سعید سلطانی سروستانی گفته بود که براساس مصوبه‌ کارگروه هر ۰٫۱ درصد چربی مازاد شیر ۱۰ تومان بر قیمت افزوده می‌شود.
وی همچنین از حذف دو نرخی‌بودن محصولات لبنی خبر داده و افزوده بود که سازمان حمایت‌ مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان براساس شیر خام ۹۳۰ تومانی قیمت انواع محصولات لبنی را آنالیز و مشخص کرده است. این قیمت‌ها برای دامداران و کارخانه‌های لبنی لازم‌الاجراست و در صورت هرگونه تخلف در قیمت فروش این محصولات سازمان تعزیرات حکومتی موظف به برخورد است.
وی خاطر نشان کرد که براین اساس هر ۱۵ روز یکبار قیمت‌های فروش شیر خام و فرآورده‌های لبنی رصد خواهد شد.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019