تماس با مدیر
دوشنبه, ۱۰ آذر , ۱۳۹۹


اعزام سربازان از طریق دفاتر پلیس+10

اعزام سربازان از طریق دفاتر پلیس+10

سرپرست سازمان وظیفه عمومی یزد از ارائه خدمات به سربازان و مشمولان خدمت سربازی برای تعیین کد و اعزام از سوی دفاتر پلیس+10 خبر داد.

سید جمال فاطمی‌نسب در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: دفاتر پلیس+10 در سطح استان آماده خدمت‌رسانی به مشمولان و سربازان وظیفه هستند و از این به بعد باید برای اعزام به خدمت و تعیین کد محل خدمت به این دفاتر مراجعه کنند.

وی با انتقاد از برخی مشمولانی که قصد معافیت دارند و از راه‌های غیرقانونی اقدام می‌کنند ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از موارد دیده شده که مشمولانی که قصد استفاده از معافیت به ویژه پزشکی را دارند به دلیل بی‌دقتی، مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: بارها دیده شده که این اشخاص از سوی کلاهبرداران شناسایی شده و برای اینکه معافیت از سربازی شامل حالشان شود مبلغ بسیار بالایی را پرداخت کرده و متضرر شده‌اند.

سرپرست وظیفه عمومی یزد افزود: اگر بنابر معافیت باشد و کسی از خدمت سربازی امکان معاف شدن را داشته باشد با استفاده از راه‌های قانونی زودتر و بی‌دردسر به این حق قانونی خود می‌رسد.

وی یادآور شد: در جامعه کسانی هستند که از این طریق کلاهبرداری می‌کنند و قصد اخاذی و دریافت وجه دارند که نباید به آن‌ها اعتماد کرد.

فاطمی‌نسب بیان داشت: خدمت سربازی امری مقدس است و بنابر قانون، دفاع از استقلال و تمامیت ارضی و جمهوری اسلامی ایران و جان و مال و ناموس مردم وظیفه دینی و ملی هر ایرانی است که در اجرای این وظیفه تمامی اتباع ذکور ایرانی موظف به انجام آن هستند.

وی افزود: از این‌رو چنانچه کسی قصد داشته باشد قانون را دور بزند و از راهکار‌های غیرقانونی برای معافیت بهره ببرد ضمن اینکه موفق نخواهد شد، مورد کلاهبرداری قرار گرفته و متضرر هم می‌شود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال فارس که شایعاتی در مورد کاهش مدت سربازی در یزد مطرح شده است گفت: مردم و مشمولان وظیفه نسبت به شایعات توجهی نداشته باشند و در دنیایی که پیشرفت‌های زیادی حاصل شده است می‌توانند با کسب اطلاعات به نسبت به قطع طرح این شایعات اقدام کنند.

وی اضافه کرد: خدمت سربازی در کشور به سه شکل از 18 ماه تا 21 ماه انجام می‌شود که با توجه به آب و هوا و منطقه خدمت این میزان متغیر است.

سرپرست وظیفه عمومی یزد ادامه داد: خدمت سربازی در مناطق آرام 21 ماه، در مناطق بد آب و هوا 19 ماه و در مناطق عملیاتی 18 ماه است که در استان یزد به دلیل واقع شدن در قلب کشور و قرار گرفتن در منطقه خوش آب و هوا به مدت 21 ماه انجام می‌شود.

فاطمی‌نسب همچنین از بخشودگی اضافه خدمت مشمولان فراری خبر داد و عنوان کرد: تمامی کسانی که بخشی از خدمت سربازی خود را تا پایان سال 86 انجام داده و بعد از آن اقدام به فرار کرده‌اند مورد بخشش قرار گرفته و بدون اینکه اضافه خدمت برای آن‌ها در نظر گرفته باشند می‌توانند باقیمانده خدمت خود را ادامه دهند.

وی تصریح کرد: این اشخاص مورد برخورد قضایی و انتظامی قرار نمی‌گیرند و هیچ گونه اضافه خدمتی در انتظارشان نخواهد بود.

این مقام مسئول همچنین از تغییر زمان مشمولیت خبر داد و به فارس گفت: بر اساس قانون جدید، جوانان در هر ماه از سال که متولد شوند در ابتدای همان ماه سرباز محسوب می‌شوند و در صورتی که معافیت تحصیلی نداشته باشند تنها 6 ماه برای اعزام به خدمت فرصت دارند.

وی پیرامون معافیت تحصیلی و نحوه استفاده از آن بیان داشت: دانش آموزان مشمولی که در خرداد ماه فارغ‌التحصیل می‌شوند تا پایان شهریور ماه سال بعد از فارغ‌التحصیلی فرصت دارند نسبت به اعزام به خدمت و یا ادامه تحصیل اقدام کنند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019