تماس با مدیر
جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹


اصغرفرهادی و فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ابوظبی+عکس

اصغرفرهادی و فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ابوظبی+عکس

اصغرفرهادی و فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ابوظبی+عکس
به گزارش ایسنا، فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به كارگردانی «اصغر فرهادی» با حضور این كارگردان ایرانی و همچنین «نگار اسکندرفر» مجری طرح و یکی از سرمایه‌گذاران این فیلم، در دو سانس مختلف؛ ابتدا ساعت 9 شب 28 مهرماه (20 اکتبر) در سالن مركز سینمایی «مارینا مال» و در سانس دوم در ساعت 4 بعدازظهر 29 مهرماه (21 اکتبر) در سالن ابوظبی تئاتر به نمایش درآمد.

این فیلم مورد استقبال تماشاگران حاضر در سالن و جشنواره قرار گرفت و توانست جایزه ویژه هیأت داوران شامل و تندیس مروارید سیاه بخش «مسابقه اصلی» پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ابوظبی را به دست آورد.

مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور محمد خلف المزروعی، مدیرکل اداره فرهنگ و میراث ابوظبی، عیسی سیف المزروعی، مدیر اصلی جشنواره، پیتر اسکارلیت، مدیر اجرایی جشنواره، اعضای هیأت داوران بخش‌های مختلف جشنواره، بازیگران سرشناس سینما و تلویزیون امارات و کشورهای عربی و همچنین هنرمندان شرکت کننده در جشنواره در محل سالن اصلی هتل «فرمنت باب البحر» شهر ابوظبی در کشور امارات متحده عربی برگزار شد.

از طرف اعضای هیأت داوران این جشنواره، برگزیدگان بخش‌های مختلف معرفی شدند و تندیس مروارید سیاه جشنواره ابوظبی را دریافت کردند.

اعضای هیأت داوران بخش «مسابقه اصلی» پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ابوظبی که عبارت بودند از: «نبیل ماله» کارگردان سرشناس سینمای عرب، «مارینا دنیکورت» کارگردان فرانسوی، «لیلا علوی» بازیگر مصری، «لچیندا انگلهارت» تهیه کننده انگلستانی و «جرج سلوزر» فیلمساز باتجربه فرانسوی، جایزه ویژه خود را به فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به كارگردانی «اصغر فرهادی» اعطا کردند.

این کارگردان ایرانی بعد از دریافت جایزه‌اش در سخنان کوتاهی گفت: تشکر می کنم از جشنواره فیلم ابوظبی و «پیتر اسکارلیت» و تشکر می‌کنم از گروهی که سال گذشته این موقع به من کمک کردند که این فیلم ساخته شود، که بعضی‌شان از جمله خانم اسکندرفر هم اکنون در سالن حضور دارند. دلم می‌خواهد یاد کنم از همه فیلمسازان خوب ایرانی که من را با فیلم‌هایشان به سینما علاقمند کردند؛ اگر که الان سینمای ایران در دنیا شناخته شده است به خاطر تلاش‌هایی است که پیش از من، این فیلمسازها انجام دادند. احساس می کنم همه‌شان با هر عقیده‌ای تأثیر داشتند به خاطر اینکه من اینجا باشم.»

روز پنجشنبه گذشته نیز در مراسم ویژه ای که از طرف مجله آمریکایی «ورایتی» Variety در یکی از سالن‌های هتل «فرمنت باب البحر» برگزار شد جایزه بهترین فیلمساز سال خاورمیانه به «اصغر فرهادی» اعطا شد.

در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ابوظبی فیلم‌هایی از كارگردانان ایرانی از جمله: فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به كارگردانی «اصغر فرهادی» در بخش «مسابقه اصلی»، فیلم كوتاه «اسرار» و فیلم كوتاه «چیزی در تهران اتفاق می‌افتد» به كارگردانی «سیف‌الله صمدیان» در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و فیلم کوتاه «پانسمان» به كارگردانی «امید عبداللهی» در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه به روی پرده رفت و «فاطمه معتمدآریا» داور بخش بنیاد توسعه سینمای آسیا «نتپک» NETPAC حضور داشتند.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ابوظبی در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ بخش «مسابقه اصلی»، بخش «مسابقه فیلم‌های مستند بلند»، بخش «ویترین»، بخش «جهان ما»، بخش «نتپک»، بخش «مسابقه فیلم‌های كوتاه داستانی و مستند»، بخش «مسابقه امارات»، بخش «نمایش ویژه» و بخش «فیلم‌های دانشجویی» روز 21 مهرماه (13 اکتبر) با فیلم سینمایی «آقای لزهر» Monsieur Lazhar به کارگردانی «فیلیپ فالاردو» شروع شده و امشب 30 مهرماه (22 اكتبر) با نمایش فیلم‌های برگزیده جشنواره در بخش‌های مختلف به پایان خواهد رسید.

اصغرفرهادی و فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ابوظبی+عکس

اصغرفرهادی و فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ابوظبی+عکس

اصغرفرهادی و فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ابوظبی+عکس

وبگردی
Copyright 2007 - 2019