تماس با مدیر
جمعه, ۳ فروردین , ۱۳۹۷


اسرائیل:ما سیاست جدیدی را برای ایران در پیش خواهیم گرفت

اسرائیل:ما سیاست جدیدی را برای ایران در پیش خواهیم گرفت

اسرائیل

به نقل از خبرگزاری فرانسه، اویگیدور لیبرمن وزیر خارجه اسرائیل آمادگی این رژیم را برای کمک به تعدادی از کشورهای عربی که آنها را “کشورهای معتدل عربی” خواند اعلام کرد و گفت: تندروهایی که هم اکنون در عراق فعال هستند برای بی ثباتی منطقه خلیج فارس و در راس آنها کویت تلاش می کنند.

وی این مطلب را در دیدار با جان کری وزیر خارجه آمریکا در پاریس مطرح کرد.

وزیر خارجه اسرائیل ادامه داد: “منافع اسرائیل با منافع کشورهای عربی معتدل تطابق دارد زیرا دو طرف با تهدید ایران، جهاد جهانی، القاعده و تبعات نزاع های سوریه و عراق بر کشورهای همسایه روبه رو هستند”.لیبرمن افزود: امروز پایه ای برای ایجاد بنیان دیپلماتیک و سیاسی جدیدی در خاورمیانه وجود دارد. این بنیان بر پایه همکاری اسرائیل با کشورهای عربی معتدل علیه ایران و قدرت های القاعده ای استوار خواهد بود.

وی همچنین گفت: عراق در مقابل چشمان ما، در حال فروپاشی و تجزیه است. به نظر می رسد ایجاد حکومت کُردی مسئله ای حتمی است.

جان کری وزیر خارجه آمریکا هم در این دیدار گفت: این اهمیت دارد که کشورهای منطقه جبهه مشترکی را در مقابل تهدید دولت اسلامی عراق و شام (داعش) ایجاد کنند.

گروه افراط گرای اسلامی داعش نزدیک به القاعده در هفته های اخیر مناطقی از شمال عراق از جمله شهرهای موصل و تکریت را اشغال کرد. داعش بخش هایی از سرزمین سوریه را نیز در کنترل خود دارد.

مقامات اسرائیلی قبل از این هم به شدت مخالفت خود را با همکاری احتمالی ایران و آمریکا بر سر مقابله با داعش در عراق اعلام کرده بودند.

اخبار,اخبار سیاست خارجی,اسرائیل

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017