تماس با مدیر
سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹


استارت آپهای بوت استرپ، بیشتر زنده می مانند

استارت آپهای بوت استرپ، بیشتر زنده می مانند

امروز در صنعت کسب و کارهای نوپا، صحبت از شروع محکم نیست، صحبت از ادامه دادن حرکت است، به نحوی که مشکلات بازار و تکانه های اقتصادی در کشور، نتواند مشکلی ایجاد کند.

در کشور ما، علاوه بر مشکلات اقتصادی که به صورت منظم یا نامنظم به وجود می آید، یا به دلایلی که مربوط به ارزش پولی کشور می شود، هیچ گاه نمی توان آینده روشنی یا شفاشی را پیش رو دید و بر اساس آن برنامه ریزی های بازاریابی یا فروش انجام داد.

جالب اینجاست که در شرایط اینچنینی، یکی از استارت آپهای فعالی در حوزه خدمات آنلاین که در شاخه خشکشویی و اتوشویی آنلاین فعالیت می کند، توسط یکی از معتبرترین رسانه های خبری مورد توجه قرار گرفت و از نظر راندمان بررسی شد که با این عنوان، جوانترین خشکشویی آنلاین و سریع در تهران می توانید شرح ارزیابی آن را مطالعه کنید.

انتشار این خبر از طرف وب سایت الف، ما را بر آن داشت با یکی از هم بنیان گذاران این استارت آپ گپ و گفت کوتاهی داشته باشیم.

سلام، لطفا خودتان را معرفی کنید

“سلام، منصور کیارش هستم، مشاور بازاریابی و برندینگ و هم بنیان گذار تکواش”

از چه سالی کسب و کارتان را آغاز کردید؟

“ما کسب و کارمان را از سال ۱۳۹۷ آغاز کردیم و امروز در سال دوم این کسب و کار هستیم”

لطفا کمی درباره این کسب و کار توضیح دهید:

“خشکشویی های آنلاین، همانطور که می دانید، صنعت پویا و جدید هستند. به نوعی که همه رقبای ما سنی در حدود ما دارند، البته ما کمی سن کسب و کارمان پایین تر است”

آقای کیارش، نگاه شما به بازار چیست؟ چرا هیچ وقت تبلیغاتی از این کسب و کار دیده نمی شود؟

“ببینید، بازار خشکشویی آنلاین، سرمایه گذاری برای امروز یا فردا نیست، همانطور که در سال آغاز فعالیت کسب و کار من اینطور نبود. در حقیقت، ما سرمایه گذاری مادی و معنوی را، برای رقابتی تنگاتنگ در سالهای آینده انجام داده ایم و هیچ گاه، مانند بسیاری دیگر از کسب و کارها، به دنبال کسب موفقیت در بازارهای کوچک نبودیم.

به این موضوع باور دارم که کسب و کار من، ققنوسی است که در آینده نزدیک، سر از آتش بر می آورد و همه فعالان این صنعت را متعجب می کند. اما، مطمئناً آن روز، به این زودی ها نخواهد بود.

من صحبت هایم را با گفته یکی از بزرگان مدیریت دنیا به پایان می رسانم، به گفته جک ولش، مدیرعامل فقید جنرال الکتریک، زمانی که مزیت ندارید، رقابت نکنید، ما در صنعتی فناوری محوری نیستیم، همه خشکشویی های آنلاین، سرویس رایگان دارند، همگی آنها بیمه لباس دارند، اما همگی کیفیتی معادل کسب و کار من ندارند! و من برای اثبات این ادعا، به زمان و تجربه نیاز دارم، نه تبلیغات!”

نگاهتان به قبا چگونه است؟

کسب وکار ما، بوت استرپ است، به این معنی که ما حتی یک ۱۰۰۰ تومانی هم به این کسب و کار تزریق نکردیم و این موضوع، برگ برنده ماست! اینگونه است که ما بیشتر از بسیاری رقبا زنده ماندیم. حقیقتش را بخواهید، من رقیب چندانی در بازار نمیبینم، یا اگر این رقبا هستند، آنقدر که باید هوشمند نیستند، نه من، نه مدیرعامل کسب و کار، هیچ نگرانی ای از بابت رقبا نداریم، البته ما مداماً صنعت، خشکشویی های آنلاین را تحت نظر داریم و همواره منتظر یک رقیب کاربلد هستیم.

آغاز این مسیر، برای کی استارت آپ، بسیار ساده و ماندن در آن بسیار سخت است، به امید روزی که همه استارت آپ های ایرانی، بتوانند در این سطح بدرخشند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019