تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۸


ارزشمندترين برند جهان چیست؟

ارزشمندترين برند جهان چیست؟

به گزارش ایسنا؛ براساس تازه‌ترين رده‌بندي صد برند برتر جهان كه از سوي موسسه ميلوارد براون منتشر شده، شركت اپل با ارزش 153 ميليارد دلار در جايگاه اول قرار گرفت و اين در حالي است كه گوگل پس از چهار سال به رده‌ي دوم سقوط كرد.

اپل سازنده آيفون در سال گذشته ارزش برند خود را 84 درصد افزايش داد؛ در حال حاضر ارزش برند گوگل 111.5 ميليارد دلار است و تنها شركتي است كه در ميان 10 برند برتر جهان با تنزل روبرو شده است، تنزل دو درصدي ارزش برند گوگل دليل تغيير مدير اجرايي اين شركت است.

اخيرا لري پيچ، بنيانگذار گوگل، سمت مديريت اجرايي اين شركت را كه در دست اريك اشميت بود در اختيار گرفت و گوگل اعلام كرد كه اين تغيير و جابه‌جايي با هدف تمركز مجدد بر به دست گرفتن ابتكار عمل در مقابل رقباي جدي صورت گرفته است.

شركت IBM نيز در اين رده‌بندي از جايگاه دوم به سوم تنزل كرد اما با اين وجود ارزش برند خود را نسبت به سال گذشته 17 درصد افزايش داده است. مايكروسافت نيز پس از مك‌دونالد در جايگاه پنجم قرار دارد.

برندهاي فن‌آوري شش جايگاه از 10 برند اول جهان را به خود اختصاص داده‌اند؛ در حال حاضر شبكه اجتماعي فيس بوك در ميان صد برند برتر جهان در رده 35ام قرار دارد اما با 246 درصد رشد نسبت به سال گذشته ركوردار رشد است و موسسه ميلوارد براون، ارزش برند اين شبكه اجتماعي را 19.1 ميليارد دلار تعيين كرد.

 

وبگردی
Copyright 2007 - 2019