تماس با مدیر
جمعه, ۵ خرداد , ۱۳۹۶


ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای ماه عسل

ارزان‌ترین کشورهای اروپایی

index

ارزان کشور های مسافرت ماه عسل

در اینجا به معرفی ارزان‌ترین (از نظر هتل و اقامت، هزینه جابجایی، غذا و نوشیدنی) و دیدنی‌ترین (جاذبه های فرهنگی و تاریخی و طبیعیت دیدنی) شهرهای اروپا و متوسط هزینه‌های روزانه گردشگران در هر شهر می‌پردازیم.

  – بخارست، رومانی
هزینه روزانه:  43/80 دلار

برای آشنایی با تاریخچه جذاب فرهنگی و سیاسی رومانی، از کاخ پارلمان، موزه Village، کاخ Cotroceni در بخارست دیدن کنید. با دیدن هر یک از این مکان‌های تاریخی حس متفاوتی از رومانی دریافت خواهید کرد.

–  صوفیه، بلغارستان
هزینه روزانه: 44/71 دلار

 به نوشته برترین‌ها، شهر صوفیه ترکیبی است از جاذبه‌های شهری و زیبایی‌های طبیعی. این شهر با معماری بسیار پیشرفته و خیابان‌های سنگفرش، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپایی است.

  – کیف، اوکراین
هزینه روزانه: 46/35  دلار

شاید اوکراین در حال حاضر شرایط مساعدی برای سفر نداشته باشد، اما پایتخت آن کیف که در مرکز این کشور واقع شده، با مکان‌های جذاب و دیدنی خود همچنان پذیرای گردشگرانی از سراسر جهان است.

  – کِسکی کروملو، جمهوری چک
هزینه روزانه 49/10دلار

این شهر با رودخانه‌ای زیبا در میان خود، یکی از زیباترین شهرهای جهان است. کسکی کروملو شهری مقرون به‌صرفه و مملو از جاذبه‌های تاریخی است.

– سارایوو، بوسنی و هرزگوین
هزینه روزانه: 50 دلار

در سارایوا شرق و غرب به هم پیوند می‌خورند. تقریبا ده سال پس از جنگ، این شهر بازسازی شد و بار دیگر به شهری سرزنده و مهمان‌نواز تبدیل شد. ساریوا با جنگل‌های انبوه و رودخانه‌هایش طبیعت حیرت‌آوری دارد.

– سنت پیترزبورگ، روسیه
هزینه روزانه: 50/48  دلار

شهر بسیار زیبا و تاریخی سنت پیترزبورگ به «ونیز شمالی» معروف است. در این شهر بیش از 200 موزه وجود دارد و از اولین مقاصد گردشگران بین المللی به روسیه است.

–  بوداپست، مجارستان
هزینه روزانه: 51/06  دلار

بوداپست یکی از زیباترین و سرزنده‌ترین شهرهای جهان است. رود دانوب از میان شهر می‌گذرد و چشم‌اندازی بی‌نظیر به این شهر بخشیده است. بوداپست را «پاریس اروپای مرکزی» می‌نامند. این شهر از نظر غذا و اقامتگاه شهری بسیار مقرون به‌صرفه برای گردشگران است.

– کراکوف، لهستان
هزینه روزانه: 52/36 دلار

کراکوف از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای لهستان است و نیز از مهمترین شهرهای فرهنگی اروپا به شمار می‌رود. کراکوف در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. به این شهر لقب «فلورانس لهستان» داده‌اند.

–  بلگراد، صربستان
هزینه روزانه: 53/52 دلار

بلگراد (به معنای شهر سفید) در میان شهرهای مقرون به‌صرفه، به باکیفیت بودن مشهور است و نیز به عنوان یکی از مهمترین مراکز فرهنگی کشور شناخته شده است. معماری این شهر آمیزه‌ای از سبک و سیاق کشورهای شرقی و متعلق به دوران رنسانس است. معماری اسلامی در بناهای قدیمی و مذهبی در بافت قدیمی شهر بسیار مشهود است.

  – اسپلیت، کرواسی
هزینه روزانه: 62/08 دلار

هزینه‌های مناسب، دسترسی آسان و فرهنگ غنی اسپلیت، این شهر بندری را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری اروپا و کشور کرواسی تبدیل کرده است.

  – زاگرب، کرواسی

زاگرب به شهر موزه‌ها مشهور است؛ زیرا تقریبا در هر میدانی موزه‌ای وجود دارد و بیش از هر شهر دیگری در جهان موزه دارد. اگر علاقه‌مند به طبیعت هستید، از پارک ماکسیمیر دیدن کنید. این پارک با پوشش گیاهان مصنوعی و وحشی و پنج دریاچه در فصل بهار و تابستان بی‌نظیر است.

  – ویلنیوس، لیتوانی
هزینه روزانه: 65/88 دلار

ویلینوس پاینتخت لیتوانی و بزرگترین شهر در این کشور است. نام این شهر برگرفته از نام رودخانه ویلنیا است.

 – براتیسلاوا، اسلوواکی
هزینه روزانه: 68/39 دلار

 شهر براتیسلاوا با معماری دلنشین خود دارای مقاصد گردشگری تاریخی با هزینه‌های مقرون به‌صرفه است.

–  جزیره سانتورینی، یونان
هزینه روزانه: 69/49  دلار

جزیره سانتورینی و بطور کلی جزایر یونانی با منظره‌های زیبا، غذا و نوشیدنی‌های دلپذیر و هزینه‌های به نسبت مناسب برای سفر در سال جاری بسیار توصیه می‌شود.

  – ریگا، لتونی
هزینه روزانه: 69/94  دلار

ریگا پایتخت لتونی و از جمله شهرهای تاریخی اروپاست و از این جهت می‌توان آن را با سن پیترزبورگ و بارسلون و وین مقایسه کرد. این شهر آثار معماری ارزشمندی دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

 


Copyright 2007 - 2017