تماس با مدیر
جمعه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۸


ادامه اعتراضات در میدان تقسیم ترکیه+عکس

ادامه اعتراضات در میدان تقسیم ترکیه+عکس

همزمان با دیدار قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ترکیه با سران مخالفان این کشور، آرامش نسبی پس از 20 ساعت درگیری به میدان تقسیم استانبول بازگشت.

پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره نوشت، درگیری در میدان تقسیم استانبول که از ظهر سه‌شنبه شدت گرفته و تا نیمه شب چهارشنبه ادامه یافت، با متفرق شدن تظاهرکنندگان پایان یافت.

بنا به گفته منابع ترکیه‌ای پلیس ترکیه توانست تظاهرکنندگان میدان تقسیم را با استفاده از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش متفرق کند که در این بین ده‌ها تن نیز بازداشت و نزدیک به 100 تن نیز زخمی شدند.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد، پلیس ضد شورش ترکیه آخرین گلوله‌های گاز اشک‌آور خود را در ساعت 3 بامداد به وقت گرینویچ شلیک کرد و پس از این ساعت درگیری میان دو طرف مشاهده نشده است.

این در حالی است که کامیون‌های شهرداری استانبول موانعی را که تظاهرکنندگان در میدان تقسیم ایجاد کرده بودند جمع‌آوری کردند و این میدان تقریبا به حالت ‌عادی خود بازگشته است.

در همین حال، صدها مخالف ترک در پارک گزی همچنان تحصن کرده‌اند و نیروهای ضد شورش ترکیه نیز در مقابل مرکز فرهنگی آتاترک در اطراف میدان تقسیم مستقر هستند.

شهرهای استانبول و آنکارا روز سه‌شنبه شاهد درگیری میان مخالفان رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه و نیروهای امنیتی بود که در این بین ده‌ها تن از جمله 73 حقوقدان ترک بازداشت شدند.

این در حالی است که قرار است اردوغان امروز (چهارشنبه) با نمایندگان مخالفان در میدان تقسیم دیدار کند.

وی در سخنان روز سه شنبه خود در جمع نمایندگان حزبش در پارلمان تاکید کرده بود که به هیچ وجه اجازه برگزاری تظاهرات خارج از قانون را نمی‌دهد و با جدیت در مقابل مخالفان خواهد ایستاد.
 

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2019