تماس با مدیر
شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹


ابراهیم حاتمی کیا، داور بخش عکس جایزه جهانی بیداری شد

ابراهیم حاتمی کیا، داور بخش عکس جایزه جهانی بیداری شد

ابراهیم حاتمی کیا، فرزاد هاشمی و سید عباس میرهاشمی از ایران در کنار میشل ستبون و شهیدالعالم؛ دو عکاس مطرح بین المللی بخش عکس نخستین جایزه جهانی بیداری را داوری می کنند.

ابراهیم حاتمی کیا، فرزاد هاشمی و سید عباس میرهاشمی داوران ایرانی و میشل ستبون فرانسوی و شهیدالعالم بنگلادشی عکس های جایزه بیداری را داوری خواهند کرد. شهیدالعالم متولد ۱۳۳۳ داکا، بنگلادش؛ عکاس، نویسنده و فعال در زمینه حقوق بشر است.

وی تاکنون موفق به اخذ دکترای شیمی از دانشگاه لندن پیش از آغاز فعالیت های هنری به عنوان عکاس شده است. ابراهیم حاتمی کیا؛ فیلمساز، فیلمنامه نویس، تدوینگر وکارگردان سینما و دانش آموخته رشته فیلمنامه نویسی از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر است.

وی تاکنون بسیاری از فیلم های ماندگار سینمای ایران را مانند به رنگ ارغوان، آژانس شیشه ای و … را کارگردانی کرده است. سید عباس میرهاشمی، متولد ۱۳۴۱ و دارای کارشناسی عکاسی از دانشگاه هنر است.

وی دبیر کلی دومین و سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را در کارنامه خود دارد. میشل ستبون عکاس مشهور فرانسوی است که فعالیت های هنری خود را به عنوان معمار آغاز کرد. وی عکاس و خبرنگار جنگی آژانس «سیپا» از سال ۱۹۷۸ در ایران، السالوادور، افغانستان، پاکستان و … است، وی انتشار کتابهای متعدد عکاسی در زمینه های عکاسی هنری و عکاسی مد و انتشار عکس ها در مهم ترین روزنامه ها و مجلات دنیا از جمله نیویورک تایمز، جی ئو،لایف، پاریس مچ را در کارنامه خود دارد.

جایزه جهانی بیداری در سه رشته پوستر، عکس و کاریکاتور با شعار «بیداری، حقیقت دنیای امروز، نویدبخش فردای نیک» اردیبهشت ماه سال جاری از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می شود.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019