تماس با مدیر
پنج شنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۸


آیت الله سبحانی:تبلیغ سود بانکی حرام است

آیت الله سبحانی:تبلیغ سود بانکی حرام است

به گزارش مهر، آیت الله جعفر سبحانی بعد از ظهر دوشنبه در دیدار اعضای فراکسیون مجلس شورای اسلامی با وی در جواب سئوال حجت الاسلام رهبر مبنی بر اینکه آیا دیرکرد و جریمه ای که بانکها از مشتریان دریافت می کنند از لحاظ شرعی صحیح است بیان داشت: دریافت پول بابت تأخیر و دیرکرد وام حرام است.

وی اظهار داشت: کلیه تبلیغات بانکها که در رسانه جمعی تبلیغ می کنند و می گویند 20 درصد و 25 درصد سود بیشتر می دهیم ربا و حرام است. در گذشته یک مقدار رعایت می کردند ولی امروزه متأسفانه این امر رعایت نمی شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: اگر کشورهای خارجی ما را مشاهده کنند برای ما بد است و محتوای ما زیر سئوال می رود در هر کشوری که رباخواری توسعه پیدا کند اقتصاد و نیروی انسانی آن کشور ضربه خواهد خورد.

زندانی کردن مردان به خاطر مهریه غلط است

وی اظهار داشت: تعیین شرط در مهریه باطل و غیر معقول است تمام موارد باید عندالاستطاعه باشد ‏و عندالمطالبه نباید باشد و این امر در مجلس و کمیسیون خاص خانواده باید مورد بررسی قرار گیرد و شرط در مهریه غیر مقدور باطل است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه در دادگستریها بیشتر اختلافات در مورد مهریه و خانواده است اضافه کرد: این امر عندالمطالبه در مهریه باید به عندالاستطاعه تبدیل شود و شرط غیرمقدور، عقد را باطل می کند.

وی بیان داشت: این امر در مهریه باید به صورت ریشه ای اصلاح شود و دولت نباید در تعیین مهریه دخالت کند و این امر خلاف قرآن است و باید فکر دختران و پسران جامعه را تربیت کرد و آنها نباید در امر مهریه به فکر کسب درآمد باشند.

وبگردی
Copyright 2007 - 2019