تماس با مدیر
یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹


آمارمرگ و میر تصادفات نوروز اعلام شد

آمارمرگ و میر تصادفات نوروز اعلام شد

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در بازه زمانی 25 اسفند 1391 تا 15 فروردین امسال،هزار و 136 نفر به علت حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، در حالی که اسفند ماه سال گذشته 30 روز بود و باید یک روز تعطیلات اضافه بازه زمانی 25 اسفند تا 15 فروردین را در نظر گرفت، آمار مرگ های ناشی از حوادث رانندگی نوروزی امسال (هزار و 140 نفر) با یک روز بیشتر، نسبت به سال گذشته (هزار و 141 نفر)، یک نفر کاهش پیدا کرد.
به بیانی دیگر، چنانچه مرگ های ناشی از تصادفات بر اساس متوسط روزانه محاسبه شود، بر اساس آمارهای اولیه مرگ های ناشی از تصادفات نوروزی سال گذشته هر روز، 57.1 نفر و در تعطیلات نوروزی امسال روزانه 54.1 نفر به علت تصادفات جان باخته‌اند.که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 5.2 درصد کاهش داشته است.
بیشترین مرگهای ناشی از حوادث رانندگی نوروز امسال با 804 مورد در جاده‌های برون شهری اتفاق افتاده است. این عدد 70.8 درصد همه مرگهای ناشی از تصادفات نوروزی امسال است. همچنین 223 نفر ـ 19.6 درصد ـ مرگ ها در جاده های درون شهری و 104 نفر ـ9.2 درصد ـ در جاده های روستایی اتفاق افتاده است. محل وقوع 5 مورد از مرگ های ناشی از تصادفات نوروزی نامعلوم گزارش شده است.
بر اساس متوسط روزانه در هر روز از تعطیلات نوروزی امسال استان فارس، 6.1 نفر در استان اصفهان 3.8 نفر و در استان خراسان رضوی 3.5 نفر به علت تصادف، کشته شده اند.
بیشترین تعداد مرگ های تصادفات نوروزی با 129 مورد در استان فارس روی داده است، این در حالی است که بیشترین تعداد مرگ ناشی از تصادفات حوادث نوروزی سال گذشته با 97 مورد در خراسان رضوی اتفاق افتاده بود و مرگ های تصادفات نوروزی استان فارس نیز در سال گذشته 91 نفر بود.
پس از استان فارس، استانهای اصفهان با 79 و خراسان رضوی با 74 کشته، دارای بیشترین تلفات ناشی از تصادفات نوروزی بوده‌اند.
از سوی دیگر، کهگیلویه و بویر احمد با 8 ، اردبیل با 13 و ایلام با 15 کشته، استان های دارای کمترین تعداد مرگهای ناشی از تصادفات نوروزی بودند.
بر اساس این آمار، 13 فروردین با 84 کشته روزی بود که بیشترین تعداد مرگهای حوادث رانندگی نوروزی در آن اتفاق افتاد و پس از آن 10 فروردین با 70 و 6 فروردین با 68 نفر، روزهایی بوده اند که پس از سیزده بدر، بیشترین تعداد مرگ در آن ها اتفاق افتاده است.
آمارهای ارائه شده تعطیلات نوروزی سال 1392، اولیه است و آمار قطعی مرگهای ناشی از حوادث رانندگی نوروز امسال، اواسط اردیبهشت اعلام می‌شود.
آمار پلیس درست بود
هفته گذشته رییس پلیس سردار دکتر اسکندر مومنی با اشاره به افزایش 11 درصدی سفرها در نوروز امسال نسبت به سال گذشته، گفت آمارها نشان می‌دهد شمار کشته‌های سرصحنه تصادفات در نوروز امسال پنج درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش داشته است.
البته برخلاف آمارهای اعلام شده پلیس رئیس اورژانس کشور اعلام کرده بود تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات امسال بیشتر از نوروز پارسال بود
که البته آمار پزشک قانونی نشان می دهد تنها با یک نفرامار کشته های امسال از پارسال کمتر است.
وبگردی
Copyright 2007 - 2019