تماس با مدیر
چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۷


آغاز شمارش آرا در كشورهاي شرق آسيا

آغاز شمارش آرا در كشورهاي شرق آسيا

شمار زيادي از دانشجويان ايراني دانشگاه هاي شهر پكن عصر جمعه در حركتي نمادين به صورت گروهي در حوزه اخذ راي محل سفارت جمهوري اسلامي ايران حضور يافتند.

به گزارش ايرنا، تني چند از دانشجويان كشورمان پس از نوشتن راي خود در برگه هاي مخصوص يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، دست هاي خود را همراه با برگه هاي راي به عنوان اتحاد و لبيك به پيام رهبر معظم انقلاب در كنار يكديگر قرار داده و به صندوق ريختند.

اين در حاليست كه گروهي از شهروندان ايراني كه براي گردش به چين سفر كرده اند امروز بخشي از برنامه هاي تورها را لغو كرده و در شعب اخذ راي حضور يافتند.

مهدي شريفي دانشجو مقطع دوره دكتراي دانشگاه پكن در رشته فيزيك به خبرنگار ايرنا گفت: هر چقدر حضور مردم ما چه در داخل و چه در خارج از كشور در پاي صندوق هاي راي پرنگ تر و قوي تر باشد، كشورمان در صحنه بين المللي مي تواند قدرتمند تر ظاهر شود.

وي با اشاره به اينكه حضور حداكثري در انتخابات از همه گرايشها يك ضرورت است، افزود: همانطور كه رهبر معظم انقلاب نيز فرموده اند برگزاري انتخابات پرنشاط و مقتدرانه به نفع مردم و نظام جمهوري اسلامي خواهد بود.

تقي . ر يكي از شهروندان اصفهاني ساكن تهران كه دو روز قبل براي گردشگري وارد كلان شهر پكن شده ضمن حضور در شعبه اخذ راي سفارت ايران گفت: سرنوشت ما دست خودمان هست و هرجاي دنيا كه باشيم در پاي صندوق راي حضور خواهيم يافت.

وي با اشاره به اقدام هاي دشمنان ايران مانند تحريم افزود: اين رفتارها همبستگي ملت را بيشتر مي كند و انتخابات امروز يك جلوه آن است.

وي با اشاره به اينكه براي راي دادن راه طولاني در ترافيك سنگين پايتخت چين طي كرده، گفت: دنيا و خيلي از كشورهاي غربي ملت ايران را در شهامت و استقامت نشناخته اند.

عليرضا سالاريان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در شهر گوانجو در جنوب چين نيز عصر امروز در تماس تلفني خبرنگار ايرنا گفت: انتخابات دراين حوزه با استقبال خوب ايرانيان مقيم و مسافران مواجه شده است.

وي با اشاره به اينكه پس از تاسيس كنسولگري ايران در بهمن ماه سال گذشته اين اولين بار است كه انتخابات رياست جمهوري در اين شهر انجام مي شود، افزود: اطلاع رساني لازم طي روزهاي اخير با ابزار مختلف انجام شده و هيچ مشكلي در امر برگزاري انتخابات نيز وجود ندارد.

براساس اعلام وزارت كشور انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري براي حوزه هاي خارج از كشور به مدت دو ساعت تمديد شد.

يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اسلامي ايران براي ايرانيان مقيم در كشورهاي شرق آسيا كه از ساعت هشت صبح امروز آغاز شده بود مقارن ساعت ۲۰ به وقت محلي پايان يافت و شمارش آرا آغاز شد.

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017