تماس با مدیر
چهارشنبه, ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۷


آخرین تصاویر و جزئیات حادثه سقوط بالابر در مکه

آخرین تصاویر و جزئیات حادثه سقوط بالابر در مکه

سقوط بالابر در مکه

بر اثر شدت باد و طوفان در مکه مکرمه یک بالابر به داخل مسجد الحرام در نزدیکی مقام ابراهیم سقوط کرد. عصر دیروز جمعه 20 شهریورماه یک بالابر بزرگ بر اثر شدت باد و طوفان در مکه مکرمه به داخل مسجد الحرام در نزدیکی مقام ابراهیم سقوط کرد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از حجاج حاضر در محل شد.

برق در مکه مکرمه قطع شده است و 39 آمبولانس برای انتقال مصدومین به مسجد الحرام اعزام شده است و تمام بیمارستان‌ها در حالت آماده باش قرار دارند.رسانه‌های عربستان اعلام کرده‌اند که این جرثقیل که در طرح توسعه مسجد الحرام مشغول به کار بود و به دلیل بدی آب و هوا سقوط کرده است، اما مقامات سعودی اعلام دلیل اصلی سقوط بالابر را به آینده موکول کرده‌اند.

بر اثر این حادثه 87 نفر کشته و 184 نفر مجروح شدند.

در همین راستا، سعید اوحدی گفت: براثر شدت باد و طوفان یك بالابر به داخل مسجدالحرام در مكه مكرمه سقوط كرد كه متأسفانه در این حادثه یکی از زائران ایرانی به نام سیف‌الله اسدی اهل همدان که حدود 53 سال سن داشت جان خود را از دست داد و 20 زائر ایرانی مجروح شدند.

وی با بیان اینکه شرایط در حال حاضر آرام است، تاکید کرد: اسامی مصدومان ایرانی در حال جمع‌آوری است و پس از تکمیل لیست، اعلام می‌شود.اوحدی در ادامه افزود: بیشتر مصدومان دچار شكستگی و آسیب‌های سرپایی شدند كه بیماران به بیمارستان نور مكه و ایرانی منتقل شدند.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: اكثر زائران ساعت یك بامداد به بعد برای اعمال حج وارد مسجدالحرام می‌شدند كه این امر سبب شد تا كمتر شاهد مصدوم شویم.اوحدی در خاتمه به قطع برق در برخی از هتل‌های مكه اشاره كرد و گفت: برق سه هتل ایرانی در مكه نیز دچار قعطی شد كه مسئولان در حال پیگیری و رفع آن هستند و در حال حاضر برق 2 هتل وصل شده و ساکنان هتل سوم به هتلی دیگر منتقل شده‌اند.

جزئیات حادثه سقوط بالابر در مکه

حادثه خونین در مکه

 سقوط بالابر در مکه

طوفان در مکه

جزئیات حادثه در مکه

حادثه خونین برای حجاج

حادثه خونین بعد از طوفان مکه

عکس حادثه خونین برای حجاج

حادثه خونین مکه

سقوط جرثقیل در مکه

طوفان مکه

زخمی های حادثه مکه

امتیاز دهید

وبگردی
Copyright 2007 - 2017